Ritmusos zenétől és tapstól volt hangos az Olvasó színházterme szombaton. A Magyar Látványtánc Sportszövetség itt rendezte meg területi versenyét, melyre a régióból tizenkilenc egyesület táncosai neveztek be. Emellett Szlovákiából is érkeztek versenyzők. A nézőtér szinte teljesen megtelt. Az ózdi intézményben először tartott a MLTSZ ilyen versenyt.
„Gyakorlatilag egy ózdi tánciskola javasolta a helyszínt, és eljöttünk, megnéztük és tetszett ez a helyszín, az Olvasó, a színházterem, ez a művelődési központ. Úgy döntöttünk, hogy akkor megérdemel egy esélyt, hogy itt megrendezzük ezt a versenyt” – mondta Boros Ágnes Tünde, a Magyar Látványtánc Sportszövetség elnöke.
Délelőtt és kora délután a fiatalabb korosztály lépett színpadra. Szóló, duó, trió formációk, valamint csapatok is táncoltak. Több kategóriában is összemérték tudásukat. Az eseményen ózdiak is képviseltették magukat, akik csapatban szálltak versenybe.
„Generációs pop formáció kategóriában indultam a Da Big Crew csapatommal. Gyakorlatilag ugye ez azt jelenti, hogy három korosztályt ölel fel a tánccsoportjuk, hiszen van három, még gyermek korosztályban lévő táncosom, a nagy többség az junior, és van három felnőtt, már felnőtt korosztályban lévő táncosom. És így kerülünk, mikor három korosztályt ölel fel generációs kategóriában, és ugye a legújabb versenykoreográfiájukkal indultak most ezen a fantasztikus versenyen” – nyilatkozta Zsámbokiné Vadas Szilvia, az ECDS táncpedagógusa.
Az ózdi csapat sikerrel szerepelt a megmérettetésen, hiszen az aranyérem mellett, a közönségdíjat és a zsűri különdíját is bezsebelték. Az eredményhirdetést követően a felnőtt és senior korcsoport táncosai mutatták meg tudásukat. Előbbiben az Iconic nevű helyi formáció produkciójával szintén megszerezte az első helyet, valamint a közönségdíjat és a zsűri különdíját is. A versenyzők számára a következő lépés az országos döntő lesz.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
