Megtelt az Olvasó színházterme pénteken este, ahol a magyar népzene egyik legismertebb együttese, a Csík zenekar adott koncertet.
A több mint három évtizede működő zenekar repertoárjában a klasszikus népzene mellett ismert könnyűzenei feldolgozások is helyet kapnak, így minden korosztály számára különleges élményt nyújthattak. Az együttes számos rangos díjjal büszkélkedhet, többek között Kossuth- és Prima Primissima-díjjal is elismerték munkásságukat.
„Amit mi játszunk, az egy nagyon érdekes dolog, mert ugye nagyon sok zenekarnál volt az, hogy népzenétől indult, és akkor picit átkerült a popzenébe, de mi ezt megtartottuk. Tehát, nálunk nem volt olyan mérvű hangszerpark váltás, nem kezdtünk elektromos hangszerekkel játszani, és nagyon fontos, hogy a zenekar gyakorlatilag valójában a feldolgozások miatt lett, hogy úgy mondjam országosan ismert zenekar, de mi ettől függetlenül a feldolgozások mellett mindig megtartottuk az autentikus összeállításokat, és ma is így van, hogy játszunk egy csomó autentikus, eredeti tradicionális népzenét” – mondta Szabó Attila, a Csík zenekar prímása.
A koncerten ezúttal is helyet kaptak a közismert feldolgozások mellett a hagyományos népzenei darabok is, a zenekar pedig kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a fiatalabb generációkhoz is közelebb hozza ezt a műfajt.
„Attila válogatta össze ezeket a dalokat, és ezek között van feldolgozás is, illetve autentikus népzenei számok is. Mind a kettő fontos, hiszen a gyökereink szerint népzenészként indultunk. Igyekszünk a közönségnek új számokat is megmutatni, és a régiekből is sokat elhoztunk” – nyilatkozta Majorosi Marianna, a Csík zenekar énekese.
A Csík zenekar továbbra is aktívan koncertezik országszerte, céljuk pedig, hogy a magyar népzene értékeit minél szélesebb közönséghez juttassák el.
Forrás: ozd.hu
Vissza