Az öreg Geppetto sétált fel az Olvasó színpadára. A fafaragó azt mesélte a gyerekeknek, hogy az erdőben talált egy rönköt. Haza akarta vinni a tűzre, de végül egy fabábot készített belőle. Egy tündér jelent meg, aki látta, hogy a fafaragó nagyon magányos. Életre keltette a fabábot. A darab interaktív volt. A terem tele volt gyerekekkel, akik hangosan kiabáltak minden kérdésnél.
A kicsik jól ismerik a mesét. Tudják azt is, milyen szereplők állnak a történet középpontjában.
„Favágó, Pinokkió, egy macska és egy róka, akik szellembe öltöznek” – mondta Kiss-Lámer Nóra.
„Van egy fiú, faragta egy bácsi és az életre kelt” – emelte ki Bereczki Zente.
A darabot az Apolló Színház hozta el Ózdra. Kelet-magyarországi turnéjuk során érintették a várost. Ez a darab már a 100. előadásához közeledik, és folyamatosan apróbb változáson megy át, ahogy a gyerekek is változnak.
„Egy-két év után egy-egy poén kikopik. Valahogy a gyerekek már nem értik, az a generáció felnő, akinek ez vicces, és ehhez alkalmazkodni kell. A következő előadásokban esetleg egy-egy poént vagy jelenetet picit megváltoztatni. Nem kicserélni, nem változik ezzel a darab tematikája vagy üzenete, de mégis az adott korú gyerekekhez egy kicsit közelebb viszi az előadást, ami pedig fontos, mert így tud 100-150, akár 200 előadást megélni egy darab” – nyilatkozta Raczkó Tamás, az Apolló Színház színésze.
A zenés mesejátékba a gyerekek is bekapcsolódtak. Volt olyan, aki a színpadra is felment. Hangosan nevettek a jeleneteken. Viccesnek találták a rókát, de Pinokkiónak is segítettek kikeveredni a bajból.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
